A vidék újságírója
rövid, de tartalmas életút
1948
Práger György Pilisen született 1948-ban. Édesanyja Krancz Éva, édesapja Práger László.
A természet, a vidék szeretete az egész életét meghatározta. A középiskola után a Gödöllői Agrártudományi Egyetemre ment.
(Fotó: Krancz Zoltán, Krancz László, Práger György)
1972-1975
A diploma megszerzése után, 1972-ben, a Magyar Mezőgazdaság című hetilap munkatársa lett. Mellette bedolgozott a Magyar Rádió Krónika és Falurádió című műsoraiba.
1975-1990
1975-ben hívták be a Magyar Televízió Híradó műsorába, ahol szerkesztő, riporter és műsorvezető volt. Szakterületei: agrár- és élelmiszeripar, agrárpolitika.
Tizenöt éven keresztül ő koordinálta és készítette a TV Híradó mezőgazdasági témájú riportjait Fülöp Tibor operatőrrel, aki jó barátja is lett.
(Fotó: Práger György, Fülöp Tibor)
1990-1995
1990-ben pályázaton elnyerte a Falutévé című műsor szerkesztési lehetőségét. Főszerkesztőként egy napi hírműsor elkészítése volt a feladata, amely magába foglalta a műsor megalkotását, profitábilis működtetését és az ehhez szükséges kollégák kiválasztását.
A Falutévé kezdetben a Híradó műsora volt, később önálló szerkesztőséggé alakultak. Az első évben heti egy alkalommal jelentkeztek. 1991-től napi 10, 13, 15, majd húszperces adás lett.
Vasárnaponként került sugárzásra a 45 perces Falutévé magazin műsor.
Mindkét műsor egyedi és újszerű volt, tükrözték Práger György kreativitását és vidék iránti szeretetét. A magyar televíziózásban először készültek ilyen jellegű agrár műsorok. A két műsor a vidék legteljesebb körű informálását szentelte feladatának. Elsősorban a mezőgazdaságban dolgozókat és a vállalkozókat próbálták segíteni praktikus tanácsokkal, törvények és jogszabályok ismertetésével, pénzügyi és gazdasági tudnivalókkal stb.
A Falutévé országos akciókat is szervezett: szántóverseny, aratófesztivál stb.
Práger Györgynek az öt év során olyan szakmailag elismert műsorcsoportot sikerült létrehoznia és menedzselnie, amely 150 embernek adott munkát és reklámbevételeivel jelentősen hozzájárult a Magyar Televízió pénzügyi helyzetének javításához.
(Fotó: Horváth Gyula, Balogh Zoltán, Simon László, Práger György, Sári Enikő)
1995-1997
A Falutévé megszűnése után Práger György két évig vidéki televízióknál dolgozott. „Az elmúlt két év jó volt arra, hogy kicsit átgondoljam az életem – mondta Práger. – A Falutévé jó ideje megszűnt, de még mindig utánam kukorékolnak az utcán. A TV2-vel kölcsönösen kerestük egymást. Szerintük kellett egy ilyen műsor, és én boldogan vállaltam.” (Blikk, 1997. október 21.) Tehát, a Falutévét a Faluvilág című műsor váltotta fel, de a műsor koncepciója maradt a régi.
1996-2000
1996-ban hozta létre saját PR- és média ügynökségét. Tevékenységi körei között volt: televíziós műsorok, reklámfilmek készítése, rendezvények szervezése; marketing-, PR- és médiatanácsadás stb.
Az ügynökség referencialistáján olyan televíziók szerepeltek, mint: TV2, BP TV és az ATV. Emellett dolgozott regionális televíziókkal és rádiókkal.
Együttműködött kereskedelmi és iparkamarákkal, minisztériumokkal, nagyvállalatokkal, de segítette a Hungexpo és a Bábolnai Nemzeti Ménesbirtok munkáját is.
1996-1997: Producer-szerkesztő-műsorvezető: Telin-Tévé (Szeged), Kapos-Tévé és Kapos Rádió, Pécsi VTV
1998: ATV, Agráresték: producer-felelős szerkesztő-műsorvezető
1998: BP TV, Nyerítő: producer-felelős szerkesztő-műsorvezető